Kurzajka na stopie? Pozbądź się jej u naszego podologa!

Kurzajka to potoczna nazwa, niewielkiego, grudkowatego wykwitu na skórze, który wywoływany jest przez HPV – wirusa brodawczaka ludzkiego. Kurzajki na stopach są uciążliwe, ponieważ mogą powodować dyskomfort podczas chodzenia. Poza tym są nieestetyczne, a co za tym idzie – wywołują skrępowanie u osoby, która boryka się z tym problemem, a także obawę przed zarażeniem się u ludzi z jej otoczenia. Na szczęście zapewniamy skuteczne i szybkie sposoby na pozbycie się kurzajek! Są to nowoczesne zabiegi, które wyróżnia wysoka skuteczność, szybkość działania oraz zwiększony komfort podczas kuracji.

Jak pozbyć się kurzajki? Zabiegi w naszej placówce

Nie wiesz, jak pozbyć się kurzajki? Skuteczność naszych nowoczesnych zabiegów wynosi aż 95%! Najlepiej podjąć działanie jak najszybciej, ponieważ nawet pojedyncza kurzajka może mieć tendencję rozprzestrzeniania się i możemy niechcący przenieść problem z jednego obszaru skóry na inny.

Kurzajka – wskazania do zabiegów

Co do zasady, kurzajka po pewnym czasie powinna zniknąć samoistnie. Czekanie jest jednak w tym wypadku najgorszym rozwiązaniem. I to nie tylko dlatego, że możemy ją przenieść na inne obszary skóry (np. ze stóp na dłonie). Istotnym powodem jest również fakt, że możemy zarazić wirusem HPV inne osoby, przez zwykły kontakt fizyczny, np. podanie ręki; a także używając tych samych przedmiotów, np. ręczników.

Nie bez znaczenia są także kwestie estetyczne. Nie da się ukryć, że kurzajki zwyczajnie szpecą naszą skórę, dlatego nie warto odkładać ich usunięcia na później, czy też korzystać ze środków do aplikacji na skórę, które wymagają długiego okresu stosowania. Chcąc szybko i skutecznie pozbyć się kurzajki, powinnyśmy udać się do dermatologa, który usunie je w pełni bezpieczny i bezbolesny sposób.

Kurzajki: przyczyny i zapobieganie

U kogo najczęściej pojawiają się kurzajki? Najbardziej narażone na zakażenie i atak ze strony wirusa HPV są osoby, będące w stanie obniżonej odporności. Warto więc zadbać o zdrową dietę, bogatą w witaminy i minerały, które będą wspierać nasz system immunologiczny. Kolejna kwestia to unikanie zachowań, które wiążą się z ryzykiem zarażenia. Podstawowa zasada, o której musimy pamiętać, jest taka, że nosimy tylko swoje obuwie i nie pożyczamy go nikomu. Podczas mierzenia butów w sklepie nie wolno natomiast zakładać go na bosą stopę, tylko używać do tego celu jednorazowych skarpetek. Dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie skóry jest niezbędne w takich miejscach jak basen, sauna, czy publiczna łazienka. Aby zapobiec problemowi jakim są kurzajki na stopach, będąc w aquaparku, czy korzystając z hotelowego prysznica, zawsze pamiętajmy o noszeniu klapek, które pomogą nam ochronić skórę przed chorobotwórczymi drobnoustrojami.