Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników

Konsultacja specjalistyczna

Konsultacja pozwalająca na ustalenie strategii leczenia. W naszej klinice pierwszym krokiem jest konsultacja z podologiem. Podczas takiej rozmowy specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad. Celem konsultacji podologicznej jest przede wszystkim ocena stanu zdrowia stóp i paznokci. Nasz podolog przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz profesjonalne badanie, aby dobrać prawidłowe leczenie. Czas trwania konsultacji to bardzo indywidualna kwestia i zależy od indywidualnej sytuacji. Konsultacje z podologiem w naszym gabinecie to nie tylko wywiad z pacjentem, ale też czas, w którym pacjent może zadać specjaliście wszelkie pytania. Mogą dotyczyć zarówno proponowanych przez podologa zabiegów, jak i tematyki związanej ogólnie z pielęgnacją stóp i profilaktyką. W naszych gabinetach podologicznym nie działamy pochopnie, diagnostyka to dla nas podstawa. Każdemu pacjentowi poświęcamy maksimum uwagi i każdego traktujemy indywidualnie.  

Leczenie wrastających i wkręcających się paznokci

Wrastający paznokieć - pierwsza wizyta. Wizyta polega na szczegółowym wywiadzie, zdiagnozowaniu problemu oraz doborze odpowiedniej terapii. Do decyzji specjalisty pozostaje wycięcie elementu wrastającego, tamponada, terapia klamrą drutową. Leczymy wrastające i wkręcające się paznokcie. Stosujemy najnowocześniejsze i najskuteczniejsze techniki terapeutyczne. W swojej praktyce stosujemy klamry ortonyksyjne Unibrace i Tytanowe.

45 min Czas zabiegu

Leczenie paznokcia zmienionego chorobowo

Oczyszczenie i opracowanie paznokcia zmienionego chorobowo. Dokładne oczyszczenie i opracowanie płytki zakażonej, pourazowej, przerośniętej za pomocą specjalistycznych narzędzi podologicznych. Zastosowanie odpowiedniego preparatu miejscowego. Doskonałe efekty terapeutyczne w zakresie leczenia grzybicy paznokci (onychomikozy), onycholizy. Zauważyłeś niepokojące zmiany chorobowe paznokci na palcach stóp? Pojawiły się zgrubienia, lub paznokcie zaczęły kruszeć? Przyczyn takich zmian może być wiele. Dlatego warto udać się do podologa, który oczyści paznokieć zmieniony chorobowo oraz przeprowadzi odpowiednie badania, aby dobrać odpowiednią terapię. Nasz gabinet podologiczny znajduje się na ulicy Garbary 5/L1 w Bydgoszczy.

45-60 min Czas zabiegu

Klamra ortonyksyjna

Terapia wrastających paznokci za pomocą implantu drutowego. Aplikacja drutowej klamry ortonyksyjnej tytanowej lub Unibrace, w celu korekty toru wzrostu paznokcia. Wskazania do zabiegu:
 • wrastający,
 • wkręcający paznokieć,
 • chorobowe zmiany kształtu paznokcia po urazach,
 • po leczeniu grzybicy,
 • działania prewencyjne wrastania.

  30 – 60 min Czas zabiegu

Terapia brodawki wirusowej

Leczenie brodawek wirusowych (potocznie kurzajek) polega głównie na zwalczaniu zmian skórnych wywołanych przez wirus brodawczaka ludzkiego typu HPV1, HPV2, zlokalizowanych na:
 • stopach
 • jak i na dłoniach (potocznie "kurzajki")
Zabieg polega na oczyszczaniu miejscowym, zmian chorobowych oraz zastosowaniu odpowiedniej do przypadku metody chemicznej. Ponadto pacjent dostaje zalecenia pozabiegowe, które mają działanie ogólnoustrojowe. Terapia wymaga konsekwencji i rzetelnej współpracy pacjenta ze specjalistą.

30 – 45 min Czas zabiegu

Usunięcie odcisku

Usuwanie odcisku polega na mechanicznym opracowaniu zmiany za pomocą dłuta. Podczas zabiegu niemal natychmiast uwalniamy pacjenta od bólu, usuwając bolesny trzpień rogowy. Zakładamy opatrunek i odciążenie. Pacjent odczuwa ulgę podczas chodzenia i wraca do codziennych aktywności. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, w niektórych przypadkach może powodować delikatny dyskomfort.

Usunięcie modzela

Usunięcie warstw rogowych naskórka w obrębie zmiany za pomocą skalpela oraz wygładzenie frezarką.

Czas trwania zabiegu: 30 min

Opracowanie pękających pięt / rozpadlin

Usunięcie zrogowacenia z obszaru pięt, prawidłowe opracowanie pęknięć, nałożenie odpowiedniego preparatu i odciążenia.

Zabiegi podologiczne

Profilaktyczy/Leczniczy Zabieg Podologiczny za pomocą dłuta i skalpela Jest to specjalistyczny zabieg pielęgnacyjny, obejmujący obcięcie i oszlifowanie paznokci, oczyszczenie wałów okołopaznokciowych oraz usunięcie fizjologicznych zrogowaceń. Podczas zabiegu niwelowane są również: odciski, modzele, zrogowaciałe i pękające pięty oraz rozpadliny. W zależności od stopnia zaawansowania problemu wykonywany jest zabieg Profilaktyczny czyli Podstawowy lub Leczniczy czyli Rozszerzony.

Grzybica stóp i paznokci (onychomikoza)

Grzybica paznokci to zmiana chorobowa płytki paznokcia, którą wywołują grzyby z rodziny dermatofitów, grzybów drożdżopodobnych czy też grzybów pleśniowych. Istotne jest, że grzybica paznokci jest zakaźna, a zatem osoby, które nie leczą grzybicy paznokci, są źródłem zakażenia dla osób ze swojego otoczenia. Zabiegi wykonywane przy leczeniu grzybicy paznokci:
 • oczyszczanie płytki,
 • zastosowanie odpowiedniego preparatu miejscowego.

KART Zabieg Podologiczny

Zabieg ten polega na atruamatycznym opracowaniu zrogowaceń naskórka, wysoko skoncentrowane składniki aktywne zawarte w kosmetykach oddziaływują na wszystkie procesy regeneracji i proliferacji naskórka. Po zabiegu Twoja skóra będzie dużo bardziej nawilżona i elastyczna, wyrówna się pH płaszcza hydrolipidowego oraz poprawione zostanie mikrokrążenie. Zabieg oparty jest na peelingach liposomalnych i preparatach z aktywnymi składnikami , które pomagają rozpuszczać wszystkie rodzaje zrogowaceń przez co ich usuwanie nie sprawia dyskomfortu podczas zabiegu.

45 min Czas zabiegu

 

Krwiak podpaznokciowy

Krwiak podpaznokciowy to wylew krwi z naczyń krwionośnych pod paznokciem. Do powstania krwiaka podpaznokciowego najczęściej dochodzi na skutek urazu. Postępowanie z krwiakami podpaznokciowymi zależy od ich wielkości. Małe wchłaniają się samoistnie i nie wymagają interwencji podologicznej. Szybka interwencja podologiczna, przynosi ulgę w cierpieniu i wielokrotnie zapobiega utracie płytki paznokcia!

Domowe zabiegi usuwania nie przynoszą długotrwałych efektów? Podolog pomoże Ci usunąć nie tylko sam problem, ale także znajdzie jego przyczynę. Jeśli widzisz podobne zmiany u siebie, skontaktuj się z nami. Nasz gabinet podologiczny mieści się na ulicy Garbary w Bydgoszczy.