Wszystkie konsultacje wykonywane podczas zabiegów są BEZPŁATNE!

Zadzwoń    889 693 696

W naszym gabinecie pierwszym krokiem jest konsultacja z podologiem (podczas wykonywania zabiegu DARMOWA). Podczas takiej rozmowy specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad i oczywiście ogląda stopy. Celem konsultacji podologicznej jest przede wszystkim ocena stanu zdrowia stóp i paznokci. Nasz podolog przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz profesjonalne badanie, aby dobrać prawidłowe leczenie. W razie potrzeby część zabiegów może wykonać samodzielnie, zaś na bardziej zaawansowane zabiegi musi kierować do specjalisty podologa. W naszym gabinecie podologicznym nie działamy pochopnie, diagnostyka to dla nas podstawa. Każdemu pacjentowi poświęcamy maksimum uwagi i każdego traktujemy indywidualnie. Tak szczegółowe konsultacje pozwalają na dobranie idealnego planu kuracji, odpowiadającego potrzebom pacjenta. Istotnym elementem całej terapii jest profilaktyka własna pacjenta w domu, dlatego podczas konsultacji nasz specjalista udzieli fachowej porady na temat pielęgnacji stóp oraz pomoże dobrać rodzaj środków kosmetycznych, aby Twoje stopy zachowały zdrowie jak najdłużej.

Czas trwania konsultacji to bardzo indywidualna kwestia i zależy od indywidualnej sytuacji. Podolog będzie musiał się przyjrzeć dokładniej zmianom, jeśli stopy będą w dobrym stanie już na pierwszej konsultacji można wykonać prosty zabieg np. pedicure.

Kiedy warto się zgłosić na konsultacje do podologa?

W wielu przypadkach pacjent nie jest w stanie samodzielnie stwierdzić, jaki dokładnie problem go dotknął i jak bardzo jest zaawansowany. Czasem można pomylić np. brodawkę z odciskiem. Ponadto to, co wydaje się nam niewielkim odciskiem, może okazać się bardzo zaawansowaną zmianą.

Doświadczony podolog doradzi odpowiednie rozwiązanie w takich przypadkach, jak:
• odciski/modzele,
• potrzeba profilaktyki problemów ze stopami,
• pękające pięty i rozpadliny,
• potrzeba zadbania o wygląd stóp,
• wrastające paznokcie,
• kurzajki/brodawki.

Dlaczego należy wykonać konsultację przed zabiegiem?

Podolog jest w stanie profesjonalnie ocenić stan skóry i paznokci oraz zdecydować, czy pacjent wymaga zabiegów, czy też może wystarczy prostszy zabieg. Ponadto konsultacje doskonale sprawdzą się jako profilaktyka. Wprawne oko podologa może wówczas dostrzec to, czego my sami nie widzimy – pierwsze symptomy zmian skórnych, czy np. pękania pięt. Wówczas zaproponuje zabieg pielęgnacyjny i odpowiednie kosmetyki.

Jakie zabiegi podolog może wykonać od razu?
Podolog może wykonać samodzielnie i od razu po konsultacji kilka zabiegów z naszej oferty. Są to przede wszystkim zabiegi o charakterze pielęgnacyjnym i profilaktycznym, a także nieinwazyjne zabiegi z zastosowaniem frezarki:

• pedicure,
• podstawowy zabieg podologiczny,
• zabiegi na pękające pięty, rozpadliny i zrogowacenia,
• usuwanie frezarką niewielkich odcisków/nagniotków/modzeli.

Konsultacja z podologiem to idealny czas na rozwianie wszelkich wątpliwości

Konsultacje z podologiem w naszym gabinecie to nie tylko wywiad z pacjentem, ale też czas, w którym pacjent może zadać specjaliście wszelkie pytania. Mogą dotyczyć zarówno proponowanych przez podologa zabiegów, jak i tematyki związanej ogólnie z pielęgnacją stóp i profilaktyką. Specjalista odpowie na pytania dotyczące tego, jak zadbać o skórę stóp, aby przez cały rok były miękkie i gładkie, wolne od odcisków, modzeli, wrastających paznokci, czy kurzajek. Zaleci nie tylko odpowiednie zabiegi podologiczne, ale też powie, jak powinna wyglądać domowa pielęgnacja stóp.

Jakie zabiegi kierowane są do medycznego specjalisty podologa?
Podczas konsultacji może się okazać, że pacjent wymaga specjalistycznych zabiegów, których nie jest w stanie wykonać licencjonowany podolog – w naszej placówce takie zabiegi wykonuje tylko specjalista podolog medyczny. Warto zwrócić uwagę, że zabiegi wykonywać powinien specjalista, zaś w wielu gabinetach są to osoby wyłącznie po szkoleniach.

W naszej placówce zaawansowane zabiegi wrastania paznokci czy trudnych do usunięcia odcisków – wykonuje wyłącznie specjalista mgr podolog z wyksztłceniem medycznym. Skutecznie usunąć takie problemy ze stopami jak brodawki, czy pokierować leczeniem grzybicy skóry oraz paznokci. Podologia jest niezwykle ważna dla osób z cukrzycą, u których często dochodzi do stopy cukrzycowej (niedostatecznego ukrwienia stóp spowalniającego gojenie się ran i owrzodzeń). Doświadczony podolog nie tylko wykona zabieg, ale również udzieli profesjonalnej porady w zakresie pielęgnacji i profilaktyki stóp.

Chcesz oddać się pod opiekę najlepszych specjalistów, wyróżniających się nie tylko odpowiednią wiedzą i wykształceniem medycznym, ale też doświadczeniem? Nasz gabinet to idealne miejsce! Zapraszamy, umów się na wizytę: 889 693 696