Konsultacje i zabiegi podologiczne odbywają się w ramach prywatnej opieki medycznej. Oznacza to, że Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) nie refunduje wizyt, a Pacjent ponosi koszty leczenia z własnej kieszeni. Dowiedz się, ile kosztuje wizyta u podologa.

Cena konsultacji podologicznej

Cena konsultacji podologicznej zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, czy wizyta u podologa odbywa się stacjonarnie. W Klinice Medoz w Bydgoszczy konsultujemy Pacjentów telefonicznie do zabiegów podologicznych.

Cena konsultacji z podologiem zależy także od rodzaju przypadku. Nieco droższe są wizyty dotyczące schorzeń skomplikowanych, wieloletnich, powikłanych.

Konsultacja podologiczna telefonicznie lub stacjonarnie obejmuje omówienie zmian na stopach i propozycję indywidualnej terapii. Podolog udziela wszystkich niezbędnych informacji i odpowiada na pytania Pacjenta. Wszelkie zabiegi – w tym pedicure podologiczny – są dodatkowo płatne. Aktualne ceny usług podologicznych są dostępne w naszym cenniku.

Czy NFZ refunduje podologa?

Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) nie refunduje konsultacji i zabiegów podologicznych. Nie znalazły się one na liście świadczeń gwarantowanych. Istnieje szansa, że usługi świadczone przez podologa staną się bezpłatne w najbliższych latach.

Czy do podologa potrzebne jest skierowanie?

Wiele osób zastanawia się, czy trzeba mieć skierowanie do podologa. Taki dokument nie jest potrzebny. Do gabinetu podologicznego może zgłosić się każda osoba – nie tylko w celu leczenia, ale także w ramach profilaktyki. Obowiązuje jedynie wcześniejsza rejestracja (osobista lub telefoniczna).

Warto mieć na uwadze, że inny specjalista (lekarz, fizjoterapeuta, pielęgniarka) może zlecić konsultację podologiczną. W takiej sytuacji również nie jest potrzebne skierowanie do podologa.