Nagniotki są dość powszechną dolegliwością skóry stóp. Pojawiają się najczęściej na skutek długotrwałego chodzenia w niewygodnym, ocierającym skórę obuwiu. Dobór odpowiedniego rozmiaru (a także kształtu) obuwia jest tu kluczową sprawą, ponieważ nie tylko zbyt obcisłe buty mogą spowodować powstanie nagniotków. Za luźne dadzą podobny efekt. Stopy będą się w nich ciągle przesuwać. A to z kolei zwiększy ryzyko otarć i w konsekwencji może wywołać nagniotki, które są skutkiem ciągłego ucisku buta na ten sam punkt na powierzchni stopy. Zachodzi wówczas reakcja obronna skóry oraz nagromadzenie zrogowaciałych komórek naskórka w tym właśnie miejscu. Jeśli mamy skłonności do częstego pojawiania się nagniotków, warto skorzystać z pomocy specjalisty dermatologa-podologa, który dobierze odpowiednią metodę leczenia, a w razie potrzeby skieruje również pacjenta do lekarza ortopedy.

Taka konsultacja jest niezbędna w razie podejrzenia, że przyczyną częstych nagniotków na stopach, jest niewłaściwa technika chodu bądź nieprawidłowości w budowie anatomicznej stopy. Ortopeda może wówczas zalecić pacjentowi np. specjalnie dobrane ćwiczenia, których wykonywanie przełoży się także na poprawę stanu skóry. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku dzieci.

Nagniotki potocznie nazywamy odciskami. Są to niewielkie, stwardniałe zgrubienia na skórze, o okrągłym kształcie. Każdy kto doświadczył tej dolegliwości wie, że choć nagniotki są niewielkich rozmiarów, to mogą być bardzo bolesne i powodować silny dyskomfort podczas chodzenia. Jak skutecznie pozbyć się tego problemu i przywrócić skórze zdrowie oraz estetyczny wygląd? W naszym gabinecie oferujemy nowoczesne zabiegi: z zastosowaniem frezarki, kriochirurgii, elektrokoagulacji i lasera CO2. To najlepsze, sprawdzone sposoby na nagniotki!

Przygotowanie do zabiegu

Nie trzeba się przygotowywać do zabiegów.

Przeciwwskazania
Nieunormowana cukrzyca
Problemy z krzepliwością krwi
Brak współpracy ze strony pacjenta

Zalecenia po zabiegu
Przede wszystkim warto pozbyć się wszystkich niewygodnych butów, który przyczyniły się do pojawienia się nagniotków na stopach. Dobrze jest często moczyć stopy w ciepłej wodzie, co pozwoli zmiękczyć skórę, jak również przyniesie nogom uczucie odprężenia po ciężkim dniu. Należy też pamiętać o codziennej, profilaktycznej pielęgnacji, która pomoże zadbać o stopy i zapewnić im ochronę przed kolejnymi nagniotkami.

Profilaktyka

O nas
Podologia to dziedzina medycyny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń stóp. Jesteśmy kliniką medyczną, która zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń stóp i paznokci. Specjalizujemy się również w leczeniu ran przewlekłych. Wyznajemy zasadę „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Umów wizytę przez Booksy

Właściciel i założyciel KLINIKI MEDOZ. Doświadczony specjalista, absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Magister pielęgniarstwa, specjalista podolog, specjalista pielęgniarstwa rodzinnego, specjalista w zakresie leczenia ran przewleklych.
Karolina Lewandowska mgr spec.
Licencjonowany specjalista podolog. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Poznaniu. W naszej Klinice, Pani Paulina zajmuje się głównie zabiegami pielęgnacyjnymi na stopy, zarówno profilaktycznie jak i leczniczo.
Paulina Klonowska lic.

Formularz szybkiego zapisu

Umów się do nas na wizytę podologiczną w naszej klinice w Bydgoszczy. Jeszcze tego samego dnia oddzwonimy do Ciebie i potwierdzimy termin.

    GODZINY PRACY:

    Pn Pt 09.00 – 18:00