Wrastający paznokieć

NASZA OSTATNIA REALIZACJA

Zastosowano wieloetapowe leczenie z zastosowaniem klamry tytanowa to świetne rozwiązanie dla osób, których paznokcie rosną w nieodpowiedni sposób, przez co wrastają i sprawiają wiele bólu. Na czym polega działanie klamry tytanowej?

ROZPOZNANIE

MINDSPARKLE SHOP

CZAS LECZENIA

JOHN DOE

METODA

WOOD, PAPER

EFEKTY

XTEMOS.COM/WOOD

Klamra na wrastające paznokcie

Problem wrastających paznokci dotyczy wielu osób, głównie w wieku dojrzałym, choć zdarzają się przypadki, że na wrastające paznokcie cierpią także dzieci. Wieloletnie doświadczenia w leczeniu tej dolegliwości wykazały największa skuteczność leczenia zachowawczego. Leczenie chirurgiczne wyklucza pacjenta na pewien okres z codziennej aktywności zawodowej oraz obarczone jest dużym ryzykiem nawrotów dolegliwości. Do metod leczenia zachowawczego zaliczamy tamponadę, szynowanie oraz klamrowanie. Klamrowanie jest metoda znana od dziesięcioleci– została ona opracowana w latach 60. XX wieku. Ostatnie lata jednak powiększyły grono jej zwolenników. Metoda ta polega na umieszczeniu na paznokciu specjalnej klamry, która ma za zadanie skorygowanie kierunku wzrostu płytki paznokciowej. W terapii stosuje się kilka rodzajów klamer: BS, plastikowo-drutową „Podofix”, Erik-technik, metalowo-plastikową (Onyclip) i drutowe (VHO, Ora, 3TO, Frasera).

Klamry BS

Nakleja się je bezpośrednio na płytkę paznokcia. Dzięki sile odciągającej paznokieć kieruje się lekko ku górze, by uzyskać odpowiedni -prawidłowy kierunek wzrostu, korygując obecny. Klamry BS mogą być stosowane z powodzeniem u dzieci oraz osób mających delikatną, kruchą płytkę paznokciową.

Klamry plastikowo-drutowe

Klamra plastikowo-drutowa Podofix jest wskazana do stosowania u dzieci, ponieważ możliwa jest regulacja napięcia drutu naciągającego płytkę.

Erik-technik

Klamra składająca się z dwóch części – haczyków, które przykleja się do płytki paznokcia, a następnie montuje na nich gumkę, odciągającą płytkę paznokciową. Jest to klamra o szerokim polu zastosowania: mogą z niej korzystać pacjenci z niewielkimi zmianami, jak i ci, u których występuje stan zapalny wokół płytki paznokciowej. Pozwala na umiejętne dostosowanie nacisku w zależności od potrzeb pacjenta.

Metalowo-plastikowa

Klamra konstruowana z elementów metalowych i plastikowych. Uwzględnia indywidualne pomiary i potrzeby pacjenta. Po stępieniu jej brzegów, można ją założyć bezpośrednio do płytki paznokcia. Wskazana do leczenia głównie paznokci mocnych i grubych.

Drutowa

Klamry drutowe VHO, Ora czy 3TO to nowsze modele klamer metalowych. Pierwszym modelem tego typu były klamry Frasera. Obecnie klamry te wykonuje się z metali szlachetnych lub stali chirurgicznej. Mogą być stosowane u wszystkich pacjentów – osób z mocnymi, twardymi paznokciami, ale także u tych pacjentów, którzy mają delikatną płytkę paznokciową. Jest to związane z możliwością dostosowywania siły działania na paznokieć poprzez regulację klamry.

FAQ

Klamra tytanowa przynosi bardzo zadowalające efekty. U niektórych pacjentów utrzymują się one całkowicie, i nawrót choroby nie nastaje, a u innych utrzymują się na kilka miesięcy do nawet kilku lat. Wszystko zależy od pielęgnacji skóry okołopaznokciowej w domu oraz odpowiednim przycinaniu paznokcia. Aby uchronić się przed kolejnym wrośnięciem, należy obcinać paznokcie na prosto, piłować ostre krawędzie i starać się, by paznokieć nie rósł za długi.

Klamra tytanowa przeznaczona jest dla osób borykających się z wrastającym w skórę paznokciem, który boli i uciska, a nawet uniemożliwia chodzenie. Jak to możliwe, że paznokieć może przynieść tyle problemów? Otóż wrastający, kłujący kawałek płytki paznokciowej może powodować nie tylko ból, ale również stany ropne w postaci zastrzałów, puchnięcie palców oraz problemy ze zginaniem stawów. Założenie klamry tytanowej oprócz tego, że jest bezbolesne, to po zabiegu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Klamra tytanowa nie przeszkadza w noszeniu skarpetek i obuwia, nie stanowi problemu w chodzeniu, dlatego bardzo poleca się jej stosowanie.

Klamra tytanowa to nic innego jak kawałek tytanowego drutu, który przykleja się w odpowiedni sposób na płytce paznokcia, aby poprawić jego ułożenie. Działa mniej więcej podobnie do aparatu ortodontycznego, który naciąga w odpowiednią stronę zęby, podobnie w przypadku drutu stosowanego na paznokieć. Ma on w Klamra na paznokieć odpowiednią stronę nastawić paznokieć bez zbędnej ingerencji chirurgicznej, bowiem od kilku lat odradza się i nie stosuje popularnego niegdyś zabiegu, jakim był zrywanie płytki paznokciowej która wrasta w skórę. Jest to metoda, która nie jest obecnie popularna i raczej się od niej odeszło, ponieważ nie była skuteczna oraz sprawiała wiele bólu. Klamra tytanowa to metoda bezbolesna i mało inwazyjna.

Specjalista podolog zakłada bowiem w gabinecie klamrę tytanową na paznokieć przy odpowiednim odsłonięciu wału skórnego i wycięciu zalecanego fragmentu paznokcia. Po zabiegu pacjent musi dbać o skórę wokół paznokcia, mianowicie zmieniać tampon między płytką a skórą, co można wykonywać w domu przy użyciu wykałaczki, którą odsuwamy skórę i gazika, który zakładamy. Cała kuracja klamrą tytanową trwa od kilku tygodni, do kilku miesięcy, ponieważ u każdego pacjenta prostowanie paznokcia będzie następowało w innym czasie.

ROZPOZNANIE

SUSCIPIT HABITANT

OPIS

PROPOZYCJA

SUSCIPIT HABITANT

OPIS

DEZYNFEKCJA

SUSCIPIT HABITANT

OPIS

O MEDOZ

Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Właściciel Specjalistycznego Gabinetu Medycznego MEDOZ.

Wysoki poziom wrażliwości i empatii w pracy z pacjentem, wysoka kultura osobista, wiedza i umiejętności. Dostęp do aktualnej wiedzy poprzez udział w konferencjach i sympozjach naukowych. Znajomość języka angielskiego.

Posiadając wyższe wykształcenie medyczne i doświadczenie zawodowe, zarówno pracy w szpitalu jak i w gabinecie podstawowej opieki zdrowotnej, z pasji do leczenia ran przewlekłych, w szczególności Zespołu Stopy Cukrzycowej, postanowiłam wyspecjalizować się w podologii i w ten sposób połączyłam obydwa zawody.

 • Ponad 10 lat doświadczenia pracy w zawodzie.
 • Członek Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran.
 • Liczne kursy specjalistyczne podnoszące uprawnienia i kwalifikacje.
 • Członek Polskiego Towarzystwa Podologicznego.
 • Mój cel ukierunkowany jest na Twoje zdrowie!

Galeria gabinetu

Kompleksowe leczenie Twoich Stóp

MEDOZ Medyczny gabinet podologiczny bydgoszcz podolog klamra na paznokieć

Klamra na wrastające paznokcie

kompleksowe leczenie klamry
Klamra na wrastające paznokcie
Podolog wyleczy pękające pięty w gabinecie Bydgoszcz Medoz
Usunięcie zrogowacenia z obszaru pięt, prawidłowe opracowanie pęknięć, nałożenie odpowiedniego preparatu i odciążenia.
Opracowanie pękających pięt/ rozpadlin
  0%

  [woodmart_text_block text_font_family=”primary” text_font_size=”s” text_font_weight=”600″ text_align=”center” woodmart_css_id=”60fadc55e1427″ css=”.vc_custom_1627053144617{margin-bottom: 10px !important;}” parallax_scroll=”no” woodmart_inline=”no” wd_hide_on_desktop=”no” wd_hide_on_tablet_landscape=”no” wd_hide_on_tablet=”no” wd_hide_on_mobile=”no”]WHAT’S IN IT FOR YOU[/woodmart_text_block]

  Eames Lounge
  Chair & Ottoman

  Amet nibh vel tristique dui id ridiculus ligula scelerisque faucibus platea a est imperdiet parturient aliquam taciti parturient odio a mi auctor rhoncus nec sociis natoque dui. Urna lacinia condimentum mi inceptos.
  Back to list

  Related projects