Leczenie wrastających i wkręcających się paznokci

Wrastający paznokieć – pierwsza wizyta. Wizyta polega na szczegółowym wywiadzie, zdiagnozowaniu problemu oraz doborze odpowiedniej terapii. Do decyzji specjalisty pozostaje wycięcie elementu wrastającego, tamponada, terapia klamrą drutową.

Leczymy wrastające i wkręcające się paznokcie. Stosujemy najnowocześniejsze i najskuteczniejsze techniki terapeutyczne. W swojej praktyce stosujemy klamry ortonyksyjne Unibrace i Tytanowe.

45 min
Czas zabiegu

0 People watching this product now!
Opis

Wrastający paznokieć to dolegliwość, która polega na wbijaniu się krawędzi paznokcia w skórę palca, co powoduje podrażnienie, ból i obrzęk. Wówczas paznokieć jest traktowany przez organizm jako ciało obce, co wywołuje miejscowy stan zapalny. Najczęściej dotyczy palców u stóp. Wrastanie paznokci może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak:

  • Nieodpowiednie przycinanie paznokci, np. zbyt krótkie przycięcie lub zaokrąglenie krawędzi paznokcia.
  • Niewłaściwe obuwie, np. zbyt ciasne, które wywiera ucisk na paznokcie i skórę.
  • Urazy paznokcia lub palca, które powodują deformację paznokcia i przyczyniają się do wrastania.
  • Nieprawidłowości anatomiczne, takie jak płaskostopie, krzywizna paznokcia, “mięsiste” wały okołopaznokciowe.

Objawy wrastającego paznokcia to ból, obrzęk, zaczerwienienie i podrażnienie skóry wokół paznokcia. Często towarzyszy temu infekcja, która objawia się stanem zapalnym, bólem i ropnym wyciekiem. W przypadku poważniejszych schorzeń, takich jak zakażenie lub stopa cukrzycowa, wrastający paznokieć może prowadzić do poważnych powikłań.

W leczeniu wrastającego paznokcia stosuje się różne metody w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia. W gabinecie podologicznym specjalista w sposób fachowy opracuje ranę i paznokieć. W przypadku łagodnych przypadków można stosować odpowiednie metody higieniczne, zmianę obuwia, tamponadę, odpowiednie skracanie paznokci. W przypadku cięższych objawów może być konieczne wykonanie plastyki wałów okołopaznokciowych.

Paznokcie mogą ulegać także wkręcaniu. Na początku dolegliwości mogą być bardzo podobne do tych, które towarzyszą paznokciom wrastającym, czyli dotkliwy ból i zaczerwienienie skóry wokół paznokci, problemy z ich przycinaniem. Cechą charakterystyczną paznokci wkręcających jest ich rurkowaty kształt. Wśród przyczyn wkręcania paznokci można wymienić kostne deformacje paliczków dalszych palców, które powstają na skutek zaburzeń biomechaniki stopy. Leczenie tego typu zmian przebiega podobnie jak w przypadku paznokci wrastających z uwzględnieniem zaburzeń biomechanicznych.

 

O nas
Podologia to dziedzina medycyny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń stóp. Jesteśmy kliniką medyczną, która zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń stóp i paznokci. Specjalizujemy się również w leczeniu ran przewlekłych. Wyznajemy zasadę „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Umów wizytę przez Booksy

Właściciel i założyciel KLINIKI MEDOZ. Doświadczony specjalista, absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Magister pielęgniarstwa, specjalista podolog, specjalista pielęgniarstwa rodzinnego, specjalista w zakresie leczenia ran przewleklych.
Karolina Lewandowska mgr spec.
Licencjonowany specjalista podolog. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Poznaniu. W naszej Klinice, Pani Paulina zajmuje się głównie zabiegami pielęgnacyjnymi na stopy, zarówno profilaktycznie jak i leczniczo.
Paulina Klonowska lic.

Formularz szybkiego zapisu

Umów się do nas na wizytę podologiczną w naszej klinice w Bydgoszczy. Jeszcze tego samego dnia oddzwonimy do Ciebie i potwierdzimy termin.

    GODZINY PRACY:

    Pn Pt 09.00 – 18:00