Klamra ortonyksyjna

Terapia wrastających paznokci za pomocą implantu drutowego. Aplikacja drutowej klamry ortonyksyjnej tytanowej lub Unibrace, w celu korekty toru wzrostu paznokcia.

Wskazania do zabiegu:

  • wrastający,
  • wkręcający paznokieć,
  • chorobowe zmiany kształtu paznokcia po urazach,
  • po leczeniu grzybicy,
  • działania prewencyjne wrastania.

    30 – 60 min
    Czas zabiegu

0 People watching this product now!
Opis

Klamry ortonyksyjne to wspaniały wynalazek w rękach podologa. Ortonyksja jest dziedziną podologii, która ma na celu precyzyjne korygowanie kształtu i toru wzrostu płytki paznokciowej. Są wspaniałym narzędziem do terapii paznokci wrastających czy wkręcających. Jest to bardzo dobra, nieinwazyjna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Doskonale rozwiązują problem wrastania paznokcia w przypadku, gdy bezpośrednią przyczyną jest pojedyncze lub tylko kilkukrotne niewłaściwe skrócenie paznokci bądź też mechaniczne lub chorobowe uszkodzenie płytek paznokciowych. Jednak gdy przyczyną zaburzeń w kształcie paznokcia są:

  • choroby ogólnoustrojowe takie jak cukrzyca, łuszczyca, choroby układu krążenia, choroby onkologiczne
  • choroby płytek paznokciowych: grzybica, przerost płytki, infekcje bakteryjne
  • nieprawidłowa anatomiczna budowa aparatu paznokciowego z mięsistymi wałami i cienkim, szerokim paznokciem
  • permanentnie zniekształcone paznokcie w wyniku urazu (pooperacyjny, powypadkowy)
  • nieprawidłowe ustawienie palców ( paluch koślawy, paluch młoteczkowaty, paluch sztywny)
  • nadwaga
  • intensywny sport

Zastosowanie tylko i wyłącznie klamer ortonyksyjnych może nie przynieść trwałego sukcesu terapeutycznego. Wówczas należy zająć się wyeliminowaniem przyczyn zmian kształtu płytki a nie tylko jej doraźną korektą. Dlatego tak istotne jest umiejętne zdiagnozowanie czynników, które spowodowały pojawienie się problemu. Aby terapia przeprowadzana z użyciem klamer ortonyksyjnych zapewniła trwałe usunięcie dolegliwości zaleca się niekiedy konsultacje z innymi specjalistami (fizjoterpaeuta, chirurg). Dopiero tak poprowadzona terapia może przynieść zamierzony efekt.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zakładanie klamer jest bolesne?

Jest to zabieg całkowicie bezbolesny.

Jak długo nosi się klamry?

Czas terapii zależy od bardzo wielu czynników, jest to kwestia indywidualna. Średni czas terapii ortonyksyjnej, aby efekt był trwały to 6-10 miesięcy.

Czy klamry się wymienia?

Tak, klamry się przekłada co 4-6 tygodni, ze względu na wzrost płytki paznokcia oraz zwiększenia siły mechanicznej działania ortonyksynjego.

Czy mając klamry na paznokciach można uprawiać sport?

Tak, jednak należy poinformować o tym specjalistę.

Czy mając klamry mogę malować paznokcie?

Nie wolno malować płytki paznokcia na której znajduje się klamra. Blokuje to siły działania mechanicznego klamry.

Czy klamra ortonyksyjna po założeniu przeszkadza przy chodzeniu, odczuwalne jest je noszenie?

Prawidłowo założona klamra nie powinna w żaden sposób przeszkadzać nawet w pełnym bucie. Nie powoduje dolegliwości bólowych, wręcz przeciwnie znosi doleglowisci związane z wrastaniem. Ponadto nie ogranicza żadnej aktywności fizycznej, nie ma potrzeby, aby pacjent rezygnował ze sportu. Jednak jeżeli uprawiasz intensywnie sport lub nosisz w pracy obuwie BHP powinieneś powiedzieć o tym podologowi przed założeniem klamry. Jest to istotne i może mieć wpływ na stabilność klamry. W sytuacji, gdy klamra się odklei lub odpadnie należy niezwłocznie zgłosić się do gabinetu w którym była zakładana. Dla powodzenia terapii ważne jest by być stale w kontakcie z podologiem i chodzić regularnie na umówione wizyty kontrolne po założeniu klamry.

O nas
Podologia to dziedzina medycyny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń stóp. Jesteśmy kliniką medyczną, która zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń stóp i paznokci. Specjalizujemy się również w leczeniu ran przewlekłych. Wyznajemy zasadę „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Umów wizytę przez Booksy

Właściciel i założyciel KLINIKI MEDOZ. Doświadczony specjalista, absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Magister pielęgniarstwa, specjalista podolog, specjalista pielęgniarstwa rodzinnego, specjalista w zakresie leczenia ran przewleklych.
Karolina Lewandowska mgr spec.
Licencjonowany specjalista podolog. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Poznaniu. W naszej Klinice, Pani Paulina zajmuje się głównie zabiegami pielęgnacyjnymi na stopy, zarówno profilaktycznie jak i leczniczo.
Paulina Klonowska lic.

Formularz szybkiego zapisu

Umów się do nas na wizytę podologiczną w naszej klinice we Bydgoszczy. Jeszcze tego samego dnia oddzwonimy do Ciebie i potwierdzimy termin.

    GODZINY PRACY:

    Poniedziałek

    Wtorek

    Środa

    Czwartek

    Piątek

    Sobota

    Niedziela

    09.00 – 18:00

    09.00 – 18:00

    09.00 – 18:00

    09.00 – 18:00

    09.00 – 18:00

    zamknięte

    zamknięte